Testy na Covit Radlin

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na morze czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi teraz się rozprawimy.

Testy na Covit Gliwice

 

Gorączka – motywacje i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy i dorosłych potrafią stanowić oryginalne.

Do najpopularniejszych dostosowuje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna stanowić 36,6 st. Celsjusza. Czy to każde odstępstwo z tej umowy można zaklasyfikować jako gorączkę? Otóż nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest inna. Jedni tak się czują, gdy podpuszcza ona do 37 st. Celsjusza, oraz inni, skoro nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi toż po prostu indywidualna sprawa organizmu. Jak to mówimy o gorączce? Przede każdym musimy temperaturę zmierzyć, używając do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej jakości termometr nie będzie dostarczał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Gliwice

Gorączka jest a to, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu ma co najmniej 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w odbycie jest szersza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na fakt gorączki. My i postaramy skoncentrować się na tychże głównie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe reagowanie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może zawierać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi żyć podstawą zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, rozmawiający o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w sezonie, kiedy tworzy ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Gliwice
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na ostatnie, jak wielka była temperatura początkowa. Stanowi ostatnie tak mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w kształcie obniżyć temperaturę o pewien lub dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Gliwice

Nieleczona gorączka będzie była w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Oczywiście wówczas nie jest prawda, nasz mózg ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w terminie choroby nie daje on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w granicach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi ostatnie ciepłota ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno jeść się posiłków. Stanowi ostatnie poważny mit. Owszem, człowiek, który stanowi podwyższoną temperaturę, przeważnie nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane wciąż są przydatne w rywalizacji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments